Czy Można Jeść Surowe Buraki? Co Musisz Wiedzieć?

Chcesz wiedzieć, czy bezpiecznie jest jeść surowe buraki?

Przeczytaj ten artykuł.

Krótkie streszczenie artykułu:

Buraki można jeść na surowo bez skutków ubocznych. W przeciwieństwie do gotowanych buraków surowe zachowują wszystkie swoje składniki odżywcze.

Poznajmy więcej szczegółów.

Czy można jeść surowe buraki?

Buraki można bezpiecznie jeść na surowo.

Warzywo to jest zdrowe i bardzo dobre w smaku. W przeciwieństwie do ugotowanych buraków surowe są bardziej chrupiące i mają twardszą konsystencję.

Nie tylko bulwa buraka jest zjadliwa w postaci surowej. Można jeść również liście oraz korzeń buraka. Można również zjeść skórę buraka. Jest ona bardzo twarda i sporo osób nie lubi jej smaku, ale zawiera wiele składników odżywczych.

Jedząc więc surowego buraka, możesz albo obrać skórkę, albo umyć ją i zjeść.

To prawda, że obróbka termiczna nadaje burakom słodszego smaku, ale jedzenie ich w surowej postaci to samo zdrowie.

Przeczytaj również: Jak Przechowywać Buraki? (Wszystko, Co Musisz Wiedzieć)

Czy surowe buraki są zdrowe?

Surowe buraki są niezwykle zdrowe. Gdy je jesz, zachowują one swoje wszystkie wartości odżywcze. Warzywo to ma wiele antyoksydantów, witamin i minerałów. Do tego jest niskokaloryczne.

Ponadto zawierają kwas foliowy, magnez, potas i żelazo.

Surowe buraki zmniejszają stany zapalne, zwiększają odporność, obniżają ciśnienie krwi, poprawiają krążenie i funkcje układu krążenia.

Jak jeść surowe buraki?

Surowe buraki można dodać do koktajli, aby uzyskać naturalnie słodki i ziemisty smak. Możesz też wyciskać z nich sok. Można je też przecierać lub szatkować i dodawać do deserów, obiadów, zupełnie jak ugotowane buraki.