Czy Można Jeść Surowe Tofu? (Ważne Informacje)

Chcesz dowiedzieć się, czy można jeść tofu w postaci surowej?

Przeczytaj ten artykuł.

Krótkie streszczenie artykułu:

Tofu można jeść na surowo, ponieważ w procesie jego produkcji, mleko sojowe zostało ugotowane, co minimalizuje ryzyko zakażenia bakteryjnego.

Poznajmy więcej szczegółów.

Czy można jeść surowe tofu?

Surowe tofu zalicza się do ugotowanych pokarmów i można je bezpiecznie jeść na surowo. To dlatego, że aby zrobić tofu, soja jest moczona, gotowana i przetwarzana na mleko sojowe. Mleko sojowe jest następnie ponownie gotowane i dodaje się do niego środki zagęszczające.

Jedząc surowe tofu dostarczasz sobie dużo białka roślinnego w bardzo szybki i prosty sposób. Surowe tofu ma również wiele składników odżywczych, takich jak wapń, żelazo, magnez, fosfor i mangan.

Ponadto spożywanie surowego tofu minimalizuje wszelkie dodane oleje lub tłuszcze, które mogą być używane podczas typowych metod gotowania. Dodatkowo tofu ma niską kaloryczność.

Surowe tofu może być niebezpieczne do zjedzenia tylko wtedy, gdy zostało skażone na przykład podczas produkcji lub gdy miało kontakt z zepsutą żywnością.

Dodatkowo woda w tofu może również być zanieczyszczona, ale jest to bardzo mało prawdopodobna opcja.

Przeczytaj również: Tofu Po Terminie- Czy Można Je Zjeść?

Jak jeść bezpiecznie surowe tofu?

Przed jedzeniem surowego tofu odsącz nadmiar wody. Aby zapobiec rozwojowi zarazków w tofu, przechowuj je w temperaturze około 4 stopni. Krojąc tofu używaj czystego noża i czystej powierzchni.

Przeczytaj również: Czy Można Mrozić Tofu? Jak to Zrobić Poprawnie?