Czy Można Mrozić Kopytka? Oto Co Musisz Wiedzieć!

Zastanawiasz się, czy można zamrażać kopytka?

W tym artykule pokażę Ci jak zamrażać kopytka zarówno surowe, jak i ugotowane.

Krótkie streszczenie artykułu:

Kopytka można mrozić zarówno ugotowane, jak i surowe. Wystarczy jedynie umieścić je w torebce do zamrażania i szczelnie zamknąć, a wytrzymają w zamrażarce nawet 6 miesięcy.

Poznajmy więcej szczegółów.

Czy można zamrozić kopytka?

Tak, można zamrozić kopytka. Jest to świetny sposób na ich zachowanie i pozwala Ci zjeść to danie, kiedy tylko masz taką ochotę.

Mrożenie kopytek nie wpływa znacznie na ich teksturę i smak, nie powoduje rozmoczenia ani wysychania, więc nawet jeśli podasz je gościom, nie będą wiedzieli, że są to kopytka wyjęte z zamrażarki.

Jak zamrozić kopytka?

1. Jak zamrozić surowe kopytka?

Kopytka można mrozić surowe. Dzięki temu możesz na przykład wcześniej przygotować więcej kopytek naraz, by ugotować je później. Surowe kopytka można zamrażać do 3 miesięcy.

Aby zamrozić kopytka, ułóż je na blasze/tacy wyłożonej papierem do pieczenia tak, by się nie stykały. Następnie umieść je w zamrażarce, aż zrobią się twarde.

Po zamrożeniu zdejmij je z blachy i włóż do torebek do zamrażania. Torebki zamknij szczelnie i wyciśnij z nich powietrze.

Aby rozmrozić kopytka, umieść je bez rozmrażania w garnku z wrzącą wodą i gotuj przez około 20 minut, aż wypłyną na wierzch.

2. Jak zamrozić gotowane kopytka?

Ugotowane kopytka możesz zamrozić w następujący sposób:

Na początek pozwól im wystygnąć. Gdy będą zimne, skrop je olejem, aby wilgoć nie wsiąkała w kopytka. Następnie umieść je w torbie do zamrażania lub najlepiej w pojemniku hermetycznym.

Możesz też podpisać zawartość torby/pojemnika oraz napisać datę, by wiedzieć, do kiedy możesz spożyć kopytka.

Prawidłowo przechowywane, ugotowane kopytka można przechowywać w zamrażarce do 6 miesięcy.

Jeśli chcesz użyć zamrożonych kopytek, to po ich rozmrożeniu, umieść je w garnku z wrzącą wodą i gotuj na średnim ogniu, aż się rozgrzeją i wypłyną na powierzchnię.

Jak rozmrozić kopytka?

1. Rozmrażanie w lodówce

Wstaw pojemnik lub torbę z kopytkami do lodówki i rozmrażaj przez noc. Dzięki temu będziesz mógł ugotować je w normalny sposób.

Ważne jest, aby nie rozmrażać w temperaturze pokojowej, ponieważ zwiększy to ryzyko zanieczyszczenia bakteriami.

2. Rozmrażanie w kuchence mikrofalowej

Jeśli chcesz szybko rozmrozić kopytka, umieść je na talerzu w kuchence mikrofalowej i przykryj papierowym ręcznikiem.

Podgrzewaj przez około 2 minuty. Po 20 sekundach najlepiej zobaczyć stan kopytek, ponieważ mikrofalówka rozmraża je nierównomiernie.

Czy kopytka zawsze trzeba rozmrażać?

Kopytka można też ugotować bezpośrednio z zamrażarki. Wystarczy jedynie wrzucić je do garnka, a jedyna różnica polega na tym, że mrożone kopytka dłużej się gotują, więc musisz uzbroić się w kilka minut więcej niż zwykle.

Aby mrożone kopytka się nie sklejały, możesz dodać trochę oleju do wody przed gotowaniem.

Jak stwierdzić, czy mrożone kopytka nadal są dobre?

Jeśli trzymasz kopytka zbyt długo w zamrażarce, ryzykujesz to, że mogą się zepsuć.

Jeśli kopytka są twarde i trudne do pogryzienia, ich zapach jest nieprzyjemny oraz wyglądają na oślizgłe, lepiej je wyrzucić.