Czy Można Mrozić Masło? (Wszystko, Co Musisz Wiedzieć)

Zastanawiasz się, czy można mrozić masło? Jeśli tak, to jak zrobić to prawidłowo?

Przeczytaj ten artykuł, by się o tym dowiedzieć.

Krótkie streszczenie artykułu:

Masło można zamrozić na maksymalnie 4 miesiące. Należy mrozić je w oryginalnym opakowaniu i włożyć do torby do zamrażania, aby nie absorbowało zapachów innych potraw w zamrażarce.

Poznajmy wszystkie szczegóły.

Czy można mrozić masło?

Zarówno masło solone, jak i niesolone bardzo dobrze zamrażają. Zamrażając masło, przechowuj je w oryginalnym opakowaniu i umieść w zamykanej torebce do zamrażania, aby chronić jego delikatny smak.

Jeśli nie masz oryginalnego opakowania, zawiń masło w folię aluminiową i umieść je w torebce do zamrażania. Możesz też pokroić masło na małe kawałki, by rozmrażanie było łatwiejsze.

Prawidłowo przechowywane masło można zamrozić do 4 miesięcy, jeśli zostało zamrożone przed datą przydatności do spożycia na opakowaniu.

Masło może zacząć tracić swój świeży smak i zbierać smaki i zapachy z zamrażarki, jeśli jest przechowywane dłużej niż 4 miesiące. Trzymaj je więc z dala od cebuli, mrożonek i innych produktów, które mogą wpływać na smak i zapach masła.

Po wyjęciu masła z zamrażarki zużyj je w ciągu 30 dni.

Jak rozmrozić zamrożone masło?

Masło można rozmrażać w lodówce. Rozmrożenie może zająć około 6-7 godzin lub nawet całą noc, w zależności od temperatury lodówki.

Jeśli jednak chcesz szybko rozmrozić masło, jest na to sposób.

Wystarczy, że zetrzesz masło za pomocą dużych otworów tarki i pozostawisz na kilka minut w temperaturze pokojowej, a kawałki masła szybko zmiękczą się.

Nie rozmrażaj masła w kuchence mikrofalowej, ponieważ nie rozmrozi się równomiernie i będzie się topić. Roztopione masło nie będzie nadawać się do pieczenia, ani w żadnym przepisie, który wymaga zmiękczonego masła. 

Jak wykorzystać zamrożone masło?

Ucieranie zamrożonego masła, a następnie wrzucanie go do mąki może dać ciekawy efekt, gdy robimy herbatniki. Ponieważ masło topiąc się w piekarniku wytwarza parę, która pomaga podnosić i formować kruche warstwy, herbatniki lub ciastka wyjdą naprawdę pyszne.