Ile Papryka Może Leżeć w Lodówce? (Rozwiązano)

Zastanawiasz się nad tym, jak długo możesz trzymać paprykę w lodówce?

W tym artykule dowiesz się wszystkiego na ten temat.

Krótkie streszczenie artykułu:

Jeśli przechowujesz paprykę w lodówce w prawidłowy sposób, to cała papryka powinna wytrzymać około 7-10 dni (zielona papryka nawet do 20 dni), a pokrojona papryka zachowa świeżość do 2 dni.

Poznajmy więcej szczegółów.

Jak długo można przechowywać paprykę w lodówce?

Okres przydatności do spożycia papryki zależy od tego, czy jest cała, pokrojona czy ugotowana. Kolor papryki może również decydować o tym, jak długo pozostanie świeża.

Przy prawidłowym przechowywaniu w lodówce, cała papryka powinna zostać spożyta w ciągu 7 dni, ale może wytrzymać dłużej. Zwykle zielona papryka będzie dobra dłużej niż papryka czerwona, pomarańczowa, żółta i może być zdatna do spożycia nawet 2 tygodnie.

Pokrojona papryka nie wytrzymuje tak długo, jak papryka w całości. Powinna być ona przechowywana przez około 2 dni w lodówce, o ile jest trzymana w hermetycznym pojemniku, z papierowym ręcznikiem. Zielona papryka będzie dobra dłużej niż inne kolory papryki.

Ugotowana papryka, która jest przechowywana w hermetycznym pojemniku, będzie dobra przez 3-4 dni. Paprykę można również zamrozić nawet na rok. Prostą instrukcję mrożenia papryki znajdziesz w tym artykule.

Jeśli chodzi o przechowywanie papryki poza lodówką, to również powinna wytrzymać około 3 dni, o ile jest trzymana w chłodnym miejscu, z dala od światła i w papierowej torbie.

Jak wybrać paprykę, by była dobra do spożycia jak najdłużej?

Świeża papryka nie tylko będzie smakować lepiej, ale także pozwoli na dłuższe przechowywanie. 

Świeża papryka powinna być jędrna i ciężka jak na swój rozmiar. Powinna być gładka i błyszcząca, o bogatym i żywym kolorze. 

Stara papryka ma zazwyczaj ciemne plamy, dziury i pomarszczoną skórkę. Może też wydzielać nieprzyjemny zapach.

Jak prawidłowo przechowywać paprykę?

Papryka może szybko stracić swoje właściwości, gdy nie jest odpowiednio przechowywana. 

Najlepszym sposobem na zachowanie świeżości papryki jest przechowywanie jej w całości, w plastikowej torbie w szufladzie lodówki. Pomoże to papryce zachować smak, konsystencję i wilgoć.

Gdy papryka traci wilgoć, jej skórka się marszczy. Jeśli skórka jest pomarszczona, ale nie ma widocznej pleśni, ani złego zapachu, taka papryka nadal jest bezpieczna do spożycia.

W przypadku pokrojonej papryki pamiętaj, aby umieścić kawałki w hermetycznym pojemniku lub torbie z zamkiem błyskawicznym wraz z papierowym ręcznikiem. Ręcznik papierowy zapobiegnie wysychaniu kawałków.

Ugotowaną paprykę można również przechowywać w hermetycznym pojemniku lub torbie w lodówce.