Ile Smażona Ryba Może Leżeć w Lodówce?

Zastanawiasz się, na jak długo możesz włożyć do lodówki smażoną rybę, by się nie zepsuła?

W tym artykule dowiesz się wszystko na ten temat.

Krótkie streszczenie artykułu:

Smażona ryba może być zwykle przechowywana w lodówce do 5 dni, zanim wykaże oznaki psucia się, takie jak nieprzyjemny zapach oraz zmieniona tekstura.

Poznajmy więcej szczegółów.

Jak długo smażona ryba może być przechowywana w lodówce?

Przechowywanie ryb zawsze powinno być traktowane z ostrożnością, ze względu na ryzyko zatrucia się w przypadku zepsutej ryby. Smażone ryby są łatwiejsze do przechowywania niż surowe, ponieważ można je trzymać w lodówce znacznie dłużej.

Smażoną rybę można więc przechowywać do 5 dni, zanim zacznie wykazywać oznaki psucia się. Po 5 dniach ryba zacznie zbierać szkodliwe bakterie, dlatego należy ją wówczas wyrzucić.

Niska temperatura w lodówce bardzo spowalnia rozwój bakterii. Dla porównania, tempo wzrostu bakterii w temperaturze pokojowej pozwala na to, by smażona ryba była wtedy dobra tylko przez 2 godziny.

Jeśli chcesz przechować smażoną rybę nieco dłużej niż 5 dni w lodówce, to zawsze możesz ją zamrozić. Da ci to dodatkowe 3 miesiące na jej spożycie.

Jeśli rozmrozisz rybę i nie zjesz jej całej, nie zamrażaj jej ponownie. Doprowadzi to do pogorszenia jakości ryby, a także będzie sprzyjać rozwojowi bakterii.

Jak przechowywać smażoną rybę w lodówce?

Jeśli zamierzasz przechowywać smażoną rybę przez kilka dni, rozważ zapakowanie jej w lód i umieszczenie w najzimniejszej części lodówki. Ma to na celu przyczynienie się w niewielkim stopniu do trwałości żywności.

Zalecana temperatura przechowywania smażonych ryb nigdy nie powinna przekraczać 4˚C. Jeśli nie zjesz ryby w ciągu tygodnia, przenieś ją do zamrażarki.

Zamrożona smażona ryba może tam być około 3 miesiące, choć najlepiej spożyć ją w ciągu pierwszego miesiąca.

Jak rozpoznać, że smażona ryba się zepsuła?

Zepsuta ryba będzie przede wszystkim wydzielać zły zapach. Dobra ryba pachnie…rybą, jednak zepsuta pachnie cierpko, ostro, lub chemicznie. W każdym razie pachnie inaczej niż świeża ryba.

Zawsze zwracaj też uwagę na teksturę. Jeśli ryba stała się papkowata, śluzowata lub nadmiernie wysuszona, oznacza to, że jej czas świetności już minął i musi natychmiast trafić do kosza.

Każdego roku dziesiątki tysięcy ludzi cierpi z powodu chorób przenoszonych przez żywność, dlatego lepiej postąpić bezpiecznie, niż żałować problemów zdrowotnych.