Jak Poprawnie Mrozić Jabłka? (Krok Po Kroku)

Zastanawiasz się, w jaki sposób mrozić jabłka?

W tym wpisie dowiesz się wszystkiego na ten temat.

Krótkie streszczenie artykułu:

Mrożenie jabłek przedłuża ich czas przydatności do spożycia do 1 roku. Aby zamrozić jabłka, należy je pokroić na kawałki, umyć i zamrozić w torbie lub pojemniku hermetycznym.

Przejdźmy do szczegółów.

Czy zamrażanie niszczy jabłka?

Jabłka mogą być bez obaw przechowywane w zamrażarce przez wiele miesięcy. Zwykle zachowują swoją najlepszą jakość do 6 miesięcy od zamrożenia.

Proces zamrażania zatrzymuje składniki odżywcze, ale niektóre składniki nie przetrwają, jeśli jabłka są przechowywane w zamrażarce ponad rok.

Aby zapobiec psuciu się jabłek, możesz dodać do nich sok z cytryny. Nie jest to jednak konieczne, jeśli po wstępnym zamrożeniu przeniesiesz zamrożone jabłka do hermetycznego pojemnika.

Jak zamrażać jabłka?

1. Umyj, jabłka i wydrąż ich głąb.

2. Pokrój każde jabłko na 8-10 kawałków, w zależności od ich wielkości. Nie tnij zbyt cienkich, ponieważ po zamrożeniu staną się papkowate. Możesz obrać jabłka lub zostawić skórki.

3. Napełnij dużą miskę wodą i dodaj do niej trochę soku z cytryny. Cytryna zawiera naturalny kwas, który zapobiega ciemnieniu jabłek. 

4. Wyłóż papierem do pieczenia blachę do pieczenia, aby jabłka nie przyklejały się do formy podczas zamrażania. Odcedź kawałki jabłek i ułóż je na blasze jedno obok drugiego, aby nie dotykały się nawzajem. Włóż do zamrażarki na około 4 godziny, aż każdy kawałek się zamrozi.

5. Weź torbę do zamrażania lub hermetyczny pojemnik, po czym przesyp do niego zamrożone kawałki jabłek. Na koniec oznacz torbę lub pojemnik etykietą z zawartością oraz datą mrożenia.

Wiele osób zastanawia się, czy mrożenie warzyw lub owoców zabija witaminy w nich zawarte. W tym artykule dowiesz się, jaka jest prawda.

Do czego najbardziej nadają się mrożone jabłka?

Mrożone jabłka po rozmrożeniu nie będą miały dokładnie takiej samej konsystencji jak świeże, więc najlepiej sprawdzają się po ugotowaniu.

Oto kilka pomysłów na ich wykorzystanie:

  • Smoothie jabłkowe
  • Pieczone jabłka 
  • Mus jabłkowy 
  • Chipsy jabłkowe
  • Masło jabłkowe
  • Szarlotka
  • Kompot