Jak Prawidłowo Mrozić Orzechy Włoskie? (Krok po Kroku)

Wiemy, że orzechy włoskie można mrozić, ale w jaki sposób?

Przeczytaj ten artykuł, by się dowiedzieć.

Krótkie streszczenie artykułu:

Orzechy włoskie można zamrozić, dzięki czemu przedłuża się ich okres ważności do spożycia o rok. Ważne jest szczelne zamknięcie orzechów w zamrażarce, by nie zbierały zapachów.

Przeczytajmy cały artykuł.

Dlaczego warto zamrozić orzechy?

Orzechy włoskie łatwo jełczeją pod wpływem wysokich temperatur. Wynika to z wysokiej zawartości oleju, który sprawia, że szybko się psują, gdy są pozostawione przez pewien czas w temperaturze pokojowej.

Jełczenie orzechów ma miejsce, gdy przez dłuższy czas są narażone nie tylko na wysoką temperaturę, ale też wahania temperatur, tlen lub wilgoć.

Dlatego tak ważne jest staranne przechowywanie orzechów włoskich, aby nie były narażone na działanie tych czynników, a co za tym idzie nie psuły się.

Nieotwarta torebka orzechów włoskich łuskanych lub w łupinach przechowywana w spiżarni zachowa świeżość do 3 tygodni. Przechowywane w lodówce orzechy włoskie zachowują świeżość nawet do 6 miesięcy, a przechowywane w zamrażarce zachowują świeżość nawet do 1 roku.

Po tym czasie orzech będzie nadawał się do jedzenia, ale może stracić swoją jakość.

Jak zamrozić orzechy włoskie?

Zamrażanie orzechów włoskich jest łatwe i wystarczy tylko kilka prostych kroków, aby zachować ich świeżość do późniejszego wykorzystania i zapobiec ich psuciu się.

Jeśli orzechy włoskie zostały otwarte lub miały kontakt z powietrzem i wilgocią, najlepiej umieścić je w pojemniku, który można zamrozić. Możesz użyć plastikowego pojemnika do zamrażania, który ma możliwość hermetycznego uszczelnienia, albo zamykanej torby do zamrażania.

Obie opcje blokują dostęp powietrza i wilgoci. Pamiętaj, aby oznaczyć pojemnik do przechowywania datą zamrożenia przed włożeniem go do zamrażarki, abyś wiedział, do kiedy należy zjeść orzechy włoskie.

Orzechy włoskie są znane z tego, że wychwytują i pochłaniają zapachy przechowywanej w pobliżu żywności. Z tego powodu ważne jest, aby wybrany pojemnik do przechowywania orzechów włoskich ochronił je przed wchłonięciem innych smaków w zamrażarce.

Jeśli chcesz zamrozić orzechy włoskie bez skorupek, dobrą praktyką jest najpierw ułożenie ich na blasze do pieczenia/tacy lub czymś podobnym w taki sposób, by się nie stykały i włożenie ich na 2 godziny do zamrażarki.

W tym czasie orzechy wstępnie zamarzną, po czym możesz przesypać je do pojemnika i ponownie zamrozić. W ten sposób orzechy nie skleją się podczas zamarzania.

Jak rozmrozić orzechy włoskie?

Rozmrażanie orzechów włoskich jest również łatwe. Najlepszym sposobem jest przeniesienie orzechów z zamrażarki do lodówki i pozostawienie ich do rozmrożenia na kilka godzin lub całą noc.

Jeśli planujesz dodać orzechy do jakiejś potrawy, nie musisz ich podgrzewać. Możesz je wrzucić do potrawy i wtedy się rozmrożą.

Możesz również zostawić orzechy włoskie w temperaturze pokojowej do rozmrożenia, ale ryzykujesz zbyt długie wystawienie orzechów na działanie temperatury pokojowej, co może przyspieszyć psucie się orzechów ze względu na wysoką zawartość tłuszczu.