Jak Mrozić Szpinak? (2 Sposoby)

Zastanawiasz się, w jaki sposób mrozić szpinak?

W tym artykule pokażę Ci jak to zrobić.

Krótkie streszczenie artykułu:

Szpinak można zamrozić. Przed zamrożeniem możesz go zblanszować, w zależności od tego, jak długo chcesz przechowywać go w lodówce. Szpinak można zamrozić w postaci całych liści lub smoothie.

Poznajmy więcej szczegółów.

Czy można zamrozić szpinak?

Tak, szpinak można mrozić na kilka sposobów.

Jednak musisz wiedzieć, że rozmrożony szpinak nie będzie miał tych samych zastosowań, co świeży szpinak. Zazwyczaj zamrożony szpinak będzie miał zniszczone ściany komórkowe, co będzie skutkowało zwiędłą i wodnistą konsystencją.

Jednak taki szpinak nadal będzie można wykorzystać w przepisach, w których tekstura nie jest ważna, na przykład w smoothies, koktajlach, zapiekankach, sosach, zupach, czy daniach z makaronem.

Wiele osób zastanawia się, czy mrożenie warzyw lub owoców zabija witaminy w nich zawarte. W tym artykule dowiesz się, jaka jest prawda.

Jak zamrozić szpinak?

Istnieją 2 główne metody zamrażania szpinaku.

Pamiętaj, by w każdym wypadku przed zamrożeniem szpinaku dobrze go umyć i wysuszyć.

Metoda 1

Najprostsza metoda to zamrażanie całych liści szpinaku. Wystarczy tylko wybrać najładniejsze liście, umieścić je w torebce do zamrażania, wycisnąć z niej powietrze i włożyć do zamrażarki.

Metoda 2

Nieco trudniejszą metodą jest metoda z miksowaniem szpinaku. Włóż szpinak do blendera i dodaj tyle wody, aby blender zaczął działać. Zamroź mieszankę w torebkach do zamrażania, lub tackach na kostki lodu.

W obu przypadkach nie trzeba blanszować szpinaku, jeśli planujesz go zużyć w ciągu 6 miesięcy. 

Jeśli jednak planujesz trzymać szpinak w zamrażarce dłużej, możesz przed zamrożeniem go zblanszować, wrzucając liście na 2 minuty do wrzącej wody, a następnie umieszczając szpinak na 3 minuty w zimnej wodzie.

Blanszowany szpinak pozwala na dłuższe przechowywanie w zamrażarce i nie powinien stać się brązowy po wyjęciu.

Szczegółowa instrukcja blanszowania szpinaku znajduje się w tym artykule.