Jak Mrozić Truskawki, By Nie Straciły Smaku i Konsystencji?

Chcesz zamrozić truskawki, by zachować ich jakość na dłużej?

Przeczytaj ten artykuł, by dowiedzieć się, jak to zrobić.

Krótkie streszczenie artykułu:

Aby zamrozić truskawki, należy je umyć, osuszyć, usunąć szypułki, wstępnie zamrozić na tacy, po czym przenieść do torebek do zamrażania, by móc przechowywać je w zamrażarce przez około rok.

Poznajmy więcej istotnych informacji.

Jak zamrozić truskawki?

Krok 1

Umyj truskawki, aby usunąć wszelkie zabrudzenia. Obejrzyj dokładnie owoce i usuń wszelkie truskawki, które są przejrzałe, miękki lub odbarwione.

Krok 2

Rozłóż truskawki na kilkanaście minut do wyschnięcia na ręczniku.

Krok 3

Usuń szypułki truskawek razem z liśćmi poprzez przecięcie nożem okrężnym ruchem górnej części truskawki i wyjęciu łodygi ze środka.

Krok 4

Ułóż truskawki w jednej warstwie tak, by się nie stykały na wyłożonej pergaminem blasze do pieczenia/tacy, po czym włóż je na noc do zamrażarki.

Krok 5

Przenieś zamrożone truskawki do torebki do zamrażania, z której przed zamknięciem wyciśniesz powietrze. Możesz oznaczyć torbę nazwą owoców i datą mrożenia, by wiedzieć, do kiedy możesz spożyć truskawki. Możesz je zamrażać do jednego roku.

Wiele osób zastanawia się, czy mrożenie warzyw lub owoców zabija witaminy w nich zawarte. W tym artykule dowiesz się, jaka jest prawda.

Czy truskawki trzeba rozmrażać?

To, czy musisz rozmrozić truskawki, zależy od tego, jak ich użyjesz. Jeśli chcesz użyć ich do smoothies, koktajli, czy niektórych wypieków, możesz je wyjąć z zamrażarki i użyć.

Jeśli przykładowo chcesz użyć mrożonych truskawek do owsianki, warto rozmrozić truskawki przez noc w lodówce.

Jeśli się spieszysz, możesz rozmrozić truskawki w zimnej wodzie, lub mikrofali, jednak uwolnią wówczas sok i będą mniej soczyste.