Jak Przechowywać Daktyle? (Wyjaśnione)

Chcesz wiedzieć, jak przechowywać daktyle?

Przeczytaj ten artykuł.

Krótkie streszczenie artykułu:

Sposób przechowywania daktyli będzie się różnił w zależności od tego, jak długo chcesz je przechowywać. Można przechowywać je na krótki czas w temperaturze pokojowej lub długoterminowo w lodówce, lub zamrażarce.

Poznajmy więcej szczegółów.

Jak przechowywać daktyle?

Daktyle najlepiej smakują świeże, ale można je jeść przez wiele lat, jeśli są odpowiednio konserwowane. 

Przechowywanie daktyli w temperaturze pokojowej

Większość odmian daktyli można przechowywać w temperaturze pokojowej przez co najmniej miesiąc lub dwa. Daktyle należy szczelnie zamknąć w hermetycznym pojemniku, lub słoiku, aby zachować ich smaki, i umieścić w chłodnym, suchym miejscu. 

Domowe spiżarnie i ciemne szafki kuchenne to idealny wybór, jednak daktyle należy trzymać z dala od źródeł ciepła.

Przechowywanie daktyli w lodówce

Daktyle mogą też być przechowywane w lodówce nawet przez rok, ponieważ niższe temperatury zapewniają zachowanie smaku na długo.

Temperatura w lodówce powinna wynosić nie więcej niż 4° C, a daktyle powinny być przechowywane w szczelnym pojemniku, aby nie dostały się do nich przykre zapachy i aby zapobiec kondensacji.

Przechowywanie daktyli w zamrażarce

Zamrażanie jest zalecane, jeśli planujesz przechowywać daktyle przez kilka lat. Daktyle należy mrozić w torebce do zamrażania, która jest pozbawiona powietrza. Temperatura zamrażarki powinna wynosić -18° C lub mniej. 

Przed spożyciem daktyle należy rozmrozić w temperaturze pokojowej.

Wilgotność jest również ważnym czynnikiem, ponieważ wysoka zawartość cukru w ​​daktylach w połączeniu z wysokim poziomem wilgotności często powoduje szybsze psucie się owoców.

Daktyle mogą zachować swój smak i konsystencję przez bardzo długi czas, ale będziesz wiedzieć, że owoce zepsuły się wraz z pojawieniem się pleśni, lub silnego, odpychającego aromatu. 

Białe plamy lub na daktylach są z kolei naturalnym zjawiskiem i są one spowodowane powolnym przemieszczaniem się kryształków cukru na powierzchnię.