Jak Prawidłowo Przechowywać Imbir? (Wyjaśnione)

Nie wiesz, w jaki sposób przechowywać imbir, aby posłużył Ci na dłużej?

W tym artykule znajdziesz ważne informacje na ten temat.

Krótkie streszczenie artykułu:

Imbir najlepiej przechowywać zapakowany w torebce z zamknięciem w lodówce, gdzie wytrzyma 2 miesiące. Można go również zamrozić w celu dłuższego przechowywania.

Poznajmy wszystkie istotne fakty.

Jaki imbir nadaje się do przechowywania?

Zanim zaczniesz przechowywać imbir, musisz wybrać zdrowe korzenie i odrzucić potencjalnie stare lub uszkodzone.

Powinieneś wybrać twarde korzenie imbiru, które mają gładką, niepomarszczoną skórkę. Jeśli korzeń jest pomarszczony, to znak, że należy go odrzucić.

Zdrowy korzeń nie może mieć śladów pleśni. Co prawda można wyciąć uszkodzone części, ale lepiej nie ryzykować i wyrzucić tego typu imbir.

Jak przechowywać imbir?

Jest kilka sposobów przechowywania imbiru.

Sposób 1: Lodówka

Imbir najlepiej przechowywać w lodówce w stanie nienaruszonym, wraz ze skórką. Możesz przechowywać też pokrojony imbir, ale zepsuje się on szybciej niż cały, ponieważ będzie bardziej narażony na działanie tlenu.

Aby zmaksymalizować czas przechowywania, umieść imbir w torebce do zamrażania, wyciśnij z niej powietrze i umieść w szufladzie na warzywa w lodówce. Dzięki temu imbir wytrzyma 2 miesiące.

Możesz też użyć torby papierowej, ale imbir zacznie się psuć już po tygodniu.

Sposób 2: Zamrażarka

Aby przechowywać imbir przez nawet kilka lat, włóż korzeń ze skórką do zamrażarki. 

Umieść go w torebce do zamrażania lub innym bezpiecznym pojemniku do zamrażania, przez który nie dostanie się powietrze. Ilekroć potrzebujesz świeżego imbiru, wyciągnij korzeń z zamrażarki, zetrzyj go, a resztę włóż z powrotem. 

Nie trzeba rozmrażać imbiru, ponieważ zamrożony jest o wiele łatwiejszy do obrania. Więcej na temat zamrażania imbiru znajdziesz w tym artykule.

Sposób 3: Doniczka

Aby mieć nieskończony zapas imbiru, posadź korzeń imbiru w małej doniczce i postaw go na parapecie. 

Korzeń wypuści pędy i liście, tak jak każda inna roślina. Gdy będziesz potrzebować imbiru, odetnij kawałek korzenia i włóż go z powrotem do doniczki. Nie zakłóci to wzrostu rośliny.