Jak Przechowywać Orzechy Włoskie, By Były Świeże Na Długo?

Chcesz wiedzieć, jaki jest prawidłowy sposób przechowywania orzechów włoskich?

Przeczytaj ten artykuł.

Krótkie streszczenie artykułu:

Orzechy włoskie najlepiej przechowywać w słoikach, pojemnikach, lub torebkach, które chronią przed powietrzem. Można umieścić je w szafce, spiżarni, lodówce, czy nawet zamrażarce.

Poznajmy więcej istotnych szczegółów.

Jak przechowywać całe orzechy włoskie?

Przechowywanie w temperaturze pokojowej

Orzechy można przechowywać w spiżarni, czy w szafce kuchennej. Należy jedynie umieścić je w szczelnie zamkniętym pojemniku. Może być to torba z zamykaniem, słoik, czy pojemnik hermetyczny.

W ten sposób orzechy wytrzymają około roku, choć po tym czasie wiele orzechów nadal będzie nadawało się do spożycia.

Przechowywania w lodówce lub zamrażarce

Aby przedłużyć okres przydatności do spożycia całych orzechów włoskich, możesz przechowywać je w zamrażarce. W tym celu należy umieścić je w hermetycznym pojemniku lub zamykanej torbie do zamrażania.

Taką torbę lub pojemnik należy umieścić w lodówce, lub zamrażarce i otwierać go na bieżąco, gdy potrzebujesz orzechów. Nie trzymaj orzechów w półce na warzywa w lodówce, ponieważ jest tam zwykle dużo wilgoci.

Jak przechowywać łuskane orzechy włoskie?

Orzechy włoskie łuskane nie są chronione przez łupiny, dlatego jełczeją szybciej niż całe. Aby zachować ich świeżość, nie należy trzymać ich w temperaturze pokojowej, ponieważ wytrzymają wtedy tylko około miesiąca.

Należy przechowywać je w lodówce lub zamrażać.

Przechowywanie w lodówce

Jeśli kupione w sklepie opakowanie orzechów włoskich jest nieotwarte, możesz po prostu wrzucić je do lodówki.

Jeśli jednak otworzyłeś opakowanie, musisz przenieść orzechy do torebki do zamrażania lub hermetycznego pojemnika. Przechowywanie ich w hermetycznym miejscu zapobiegnie wilgoci i zapachom z lodówki.

Włoskie orzechy można przechowywać w lodówce 6 miesięcy i będą dobre nawet po upłynięciu terminu ważności.

Przechowywanie w zamrażarce

Aby jeszcze bardziej wydłużyć okres przydatności do spożycia łuskanych orzechów włoskich, należy umieścić je w zamrażarce.

W tym celu przesyp orzechy do zamykanego i hermetycznego pojemnika lub zamykanej, wytrzymałej torby do zamrażania. Umieść torebkę lub pojemnik do zamrażania w zamrażarce i wyjmuj orzechy, kiedy tylko ich potrzebujesz.

Tak przechowywane orzechy włoskie możesz spokojnie jeść, nawet gdy minie pół roku od ich zamrożenia.

Jak stwierdzić, czy orzechy włoskie są zepsute?

Orzechy włoskie łatwo się psują, więc należy je odpowiednio przechowywać. Jednak nawet przy odpowiednim przechowywaniu orzechy mogą zepsuć się po kilku miesiącach.

Aby stwierdzić, czy orzechy zepsuły się, należy na nie spojrzeć. Jeśli skorupki są wysuszone lub skurczone, to jest to znak, że orzechy mogły się zepsuć.

Jednak lepszym wskaźnikiem psucia się jest tworząca się pajęczyna, czy pleśń w środku orzecha, która zawsze wskazuje na to, że orzech jest do wyrzucenia.

Co więcej, jeśli orzechy włoskie pachną zużytym olejem kuchennym, lub po prostu inaczej niż zwykle, również są zjełczałe.