Jak Przechowywać Paprykę? (4 Sposoby)

W jaki sposób poprawnie przechowuje się paprykę, by starczyła na dłużej?

Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się wszystkiego na ten temat.

Krótkie streszczenie artykułu:

Paprykę można przechowywać w temperaturze pokojowej lub w lodówce przez około tydzień. Można ją też zamrozić lub ususzyć w celu dłuższego przechowywania.

Poznajmy wszystkie szczegóły.

Jak przechowywać paprykę?

Paprykę można przechowywać na kilka sposobów, w zależności od tego, jak długo chcesz ją przechowywać i jak planujesz ją spożywać.

1. Na blacie w kuchni

Paprykę możesz zostawić na kilka dni w temperaturze pokojowej bez dużej utraty świeżości. Możesz ją przechowywać w koszyku z owocami i warzywami, ale dobrym pomysłem jest umieszczenie jej w papierowej torbie i przechowywanie w chłodnym i suchym miejscu, aby zapobiec pleśni.

2. W lodówce

Przechowywanie w lodówce wydłuża życie papryki do około tygodnia. Umieść suchą paprykę w szufladzie na warzywa i owoce, lecz pamiętaj o tym, by papryka miała dostęp do powietrza.

Pokrojoną paprykę możesz włożyć do szczelnego pojemnika z ręcznikiem papierowym, aby wchłonęła wilgoć.

O tym, ile dokładnie papryka może leżeć w lodówce i o czym jeszcze należy pamiętać, możesz przeczytać w tym artykule.

3. W zamrażarce

Przed zamrożeniem papryki usuń łodygę i odetnij górną część. Następnie pokrój paprykę w kostkę lub w paski. Ułóż papryki na blasze do pieczenia w jednej warstwie i umieść je w zamrażarce, aby zamroziły się na godzinę.

Następnie wyjmij je z zamrażarki i włóż do woreczka do zamrażania. Wyciśnij z woreczka jak najwięcej powietrza, a następnie włóż go z powrotem do zamrażarki.

Paprykę można też zamrozić w całości. W tym celu usuń łodygi, zawiń papryki w folię i umieść w torebce do zamrażania. Mrożona papryka będzie dobre przez 6 miesięcy lub dłużej.

Dużo więcej na temat zamrażania papryki możesz znaleźć w tym artykule.

4. Suszenie

Sposobem na przechowanie papryki jest jej suszenie. W tym celu pokrój paprykę, umieść plastry we wrzącej wodzie na minutę, a następnie bezpośrednio w zimnej wodzie. Później wysusz papryki w piekarniku nastawionym na najniższą temperaturę.

Po wysuszeniu ułóż papryki w jednej warstwie na blasze do pieczenia. Taka papryka będzie dobra przez kilka tygodni.

O czym należy pamiętać przy przechowywaniu papryki?

Przed przechowywaniem papryki, upewnij się, że przechowujesz świeżą paprykę, która jest jędrna, gładka i nie ma żadnych pomarszczeń. Dzięki temu warzywo zachowa najlepszy smak i jakość na dłużej.

Przygotowując paprykę do przechowywania, staraj się usunąć z niej nadmiar wilgoci. Wilgoć prowadzi do pleśni i psucia się, dlatego niezbędne jest to, by przechowywać paprykę, która jest sucha.

Poza tym musisz pamiętać, że zielona papryka jest łagodna i mniej dojrzała. Czerwona i żółta papryka są bardziej dojrzałe i mają słodszy smak. Oznacza to, że te żółta i czerwona papryka będą szybciej się psuć, więc warto mieć to na uwadze.