Jak Przechowywać Pietruszkę? (3 Sposoby)

Chcesz wiedzieć, w jaki sposób przechowywać pietruszkę tak, aby zachowała świeżość na dłużej?

Przeczytaj ten artykuł.

Krótkie streszczenie artykułu:

Pietruszkę można przechowywać w słoiku z wodą przez 2 tygodnie. Można ją również zamrozić lub ususzyć w celu dłuższego przechowywania.

Przeczytaj cały artykuł.

Jak przechowywać pietruszkę?

Istnieją 3 główne sposoby przechowywania pietruszki.

1. Jak przechowywać pietruszkę w lodówce?

Pietruszkę najlepiej przechowywać w słoiku z wodą.

W tym celu pokrój pietruszkę i posiekaj dolną część łodygi. W tym kroku nie myj pietruszki. Następnie wrzuć pokrojoną pietruszkę do słoika i zalej zimną wodą.

Słoik z pietruszką umieść w lodówce i przykryj plastikową torebką, którą zabezpieczysz gumką. Zapobiegnie to utracie wilgoci i brązowieniu liści poprzez zbyt duży dostęp do powietrza.

Pamiętaj o zmienianiu wody co kilka dni. Przed użyciem pietruszki opłucz ją i pozwól jej wyschnąć, by nie była śliska. Możesz jeszcze dodatkowo posiekać ją przed użyciem, jeśli potrzebujesz.

Możesz również włożyć całą pietruszkę do słoika z wodą bez jej siekania i postawić w lodówce lub na parapecie, gdzie wytrzyma 2 tygodnie.

2. Jak przechowywać pietruszkę w zamrażarce?

Aby przechowywać pietruszkę przez dłuższy czas, pokrój ją i umieść w tackach na kostki lodu. Możesz zalać je wodą lub olejem.

Zamroź pietruszkę w tackach i przenieś kostki z pietruszką do torebek do zamrażania. Bardziej szczegółową instrukcję zamrażania pietruszki możesz znaleźć w tym wpisie.

Kostki pietruszki są wygodną opcją, ponieważ możesz wrzucać je bezpośrednio do zup, czy sosów. Możesz również zamrozić pietruszkę w całości poprzez umieszczenie jej w torebce do zamrażania i przechowywanie w bezpiecznym miejscu w zamrażarce.

3. Jak ususzyć pietruszkę?

Zerwij liście pietruszki i ułóż je na talerzu przykrytym ręcznikiem papierowym. Następnie przykryj liście kolejną warstwą ręcznika papierowego i podgrzej w kuchence mikrofalowej. 

Nastaw mikrofalę na 40 sekund, a następnie sprawdź stan liści, ale prawdopodobnie będziesz musiał włączyć mikrofalę na kolejne 20 sekund, aż wyschną.

Następnie zmiel pietruszkę na proszek za pomocą moździerza lub robota kuchennego i przechowuj ją w hermetycznym pojemniku, lub torebce. Suszona pietruszka nie będzie tak aromatyczna, jak świeża, ale będzie dobra do spożycia na dłużej i będzie świetnym dodatkiem do dań.