Jak Przechowywać Rukolę? (Rozwiązano)

Chcesz wiedzieć, jak przechowywać rukolę, by maksymalnie wydłużyć jej czas przydatności do spożycia?

Przeczytaj ten artykuł.

Krótkie streszczenie artykułu:

Rukolę najlepiej przechowywać w lodówce w wyłożonym papierem kuchennym pojemniku oraz przykrytą, gdzie można ją przechowywać 3-7 dni.

Poznajmy więcej szczegółów.

Jak przechowywać rukolę?

Rukola łatwo się psuje, dlatego nie należy kupować jej z myślą o dłuższym przechowywaniu. Świeża rukola jest jasnozielona. Jeśli rukola ma śluzowate plamy lub mokre liście, może być stara i należy ją wyrzucić.

Oto 2 sposoby na przechowywanie rukoli.

Sposób 1

Jeśli masz rukolę z własnego ogródka, to końcówki korzeni zawiń w wilgotny ręcznik papierowy i umieść rukolę w plastikowej torbie korzeniami w dół. Taką rukolę można przechowywać w lodówce do 7 dni.

Kiedy będziesz gotowy do jedzenia, odetnij twarde łodygi i umyj rukolę w chłodnej wodzie.

Jeśli kupiłeś rukolę w sklepie, to wyjmij ją z oryginalnego pojemnika i osusz liście. Pojemnik wyłóż suchym ręcznikiem papierowym i wsyp liście z powrotem. Na koniec przykryj wszystko ręcznikiem papierowym i przechowuj w lodówce 3-7 dni.

Jeśli rukola była oryginalnie zapakowana w folię, zamiast pojemnika możesz użyć miski.

Sposób 2

Jeśli chcesz przechowywać rukolę dłużej niż tydzień, możesz ją zamrozić. Niestety po zamrożeniu liście mogą stać się rozmoczone i papkowate.

Mrożenie sprawi więc, że rukola będzie dobra do użycia tam, gdzie konsystencja nie jest taka ważna, np. do robienia pesto, czy w daniach z makaronem lub kurczakiem. W jaki sposób zamrozić rukolę możesz dowiedzieć się w tym artykule.