Jak Przechowywać Sernik, By Zachował Świeżość?

Chcesz wiedzieć, jak prawidłowo przechowywać sernik?

W tym artykule dowiesz się wszystkiego na ten temat.

Krótkie streszczenie artykułu:

Sernik najlepiej przechowywać podzielony na kilka mniejszych kawałków i owinięty w folię spożywczą w lodówce, gdzie wytrzyma 5 dni. Można go również zamrozić.

Poznajmy więcej faktów.

Jak przechowywać sernik?

Oto kroki, które musisz podjąć, by poprawnie przechowywać sernik.

1. Pozostaw sernik do ostygnięcia

Umieszczenie gorącego sernika w lodówce lub zamrażarce może zmienić konsystencję ciasta, pozbawiając go gładkiej kremowości, a wilgoć może rozmoczyć jego powierzchnię.

Po upieczeniu sernika zostaw go na kilka godzin w temperaturze pokojowej, by był zimny, po czym przenieś go do lodówki w formie. Sernika powinien spędzić w lodówce kolejną godzinę.

Po tym czasie wyjmij go z formy i przenieś na przykład na talerz.

2. Zawiń ciasto

Sernik powinien być szczelnie owinięty, aby zapobiec wysychaniu w lodówce lub zamrażarce i zablokować zapachy z otoczenia, by zachować jego smak.

Aby zawinąć sernik, podziel go na kilka mniejszych kawałków i każdy z osobna zawiń ściśle w folię spożywczą.

Jeśli masz pojemnik na ciasto z pokrywką, możesz włożyć do niego ciasto bez owijania w folię. Możesz również użyć pudełka na ciasto z tektury i owinąć je folią spożywczą.

3. Przechowuj sernik w lodówce lub zamrażarce

Po owinięciu sernika można go włożyć do lodówki, gdzie może być przechowywany przez 5 dni. Jeśli są na nim owoce, mogą one zacząć się psuć nieco szybciej, więc warto kontrolować stan ciasta.

Gdy będziesz chciał zjeść sernik, wyjmij go na około pół godziny przed konsumpcją, ponieważ ciasto to smakuje lepiej w temperaturze pokojowej.

Możesz również umieścić ciasto w zamrażarce. W tym celu włóż zawinięte ciasto do torby do zamrażania, a sernik powinien wytrzymać nawet 3 miesiące.

Możesz również pokroić sernik na mniejsze kawałki, aby nie musieć rozmrażać całego ciasta, gdy masz ochotę na małą porcję.

Należy pamiętać o tym, by rozmrozić sernik w lodówce przez noc przed zjedzeniem i unikać szybkiego rozmrażania np. w mikrofalówce, ponieważ może to popsuć konsystencję ciasta.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zamrażania sernika, zajrzyj do tego artykułu.