Jak Przechowywać Szpinak, By Był Świeży Na Długo?

Jeśli chcesz dowiedzieć się tego, jak przechowywać szpinak, by nie zepsuł się już po kilku dniach, przeczytaj ten artykuł.

Krótkie streszczenie artykułu:

Szpinak należy przechowywać w lodówce w hermetycznym pojemniku lub torbie, owinięty papierem kuchennym, aby pozbywać się wilgoci. Dzięki temu zachowa świeżość nawet 10 dni.

Poznajmy wszystkie szczegóły.

Jak wygląda świeży szpinak?

Świeży szpinak jest chrupiący i niezwiędły. Liście są intensywnie zielone i należy unikać tych, które mają żółte lub brązowe plamy.

Łodygi mogą być włókniste lub cienkie, ponieważ włókniste łodygi są zwykle dojrzałe i twarde, podczas gdy cienkie łodygi są na ogół młodsze i delikatniejsze.

Taki szpinak może być przechowywany dłużej niż starszy szpinak.

Jak przechowywać szpinak?

Szpinak psuje się bardzo szybko ze względu na dużą zawartość wody, dlatego należy go przechowywać w określony sposób.

Aby przechowywać szpinak jak najdłużej, zawiń liście w papierowy ręcznik, by wchłonąć nadmiar wody. Wilgoć mogłaby przyspieszyć rozkład szpinaku.

Następnie włóż owinięty szpinak do plastikowego pojemnika do przechowywania lub torby z zamkiem i szczelnie zamknij.

Tak zabezpieczony szpinak wytrzyma w lodówce nawet 10 dni.

Jeśli nie masz pojemnika lub torby, by trzymać tam szpinak, to przynajmniej nie przechowuj go obok jabłek lub bananów, które dzięki wytarzanemu etylenowi mogą szybciej popsuć warzywo.

Szpinak można też zamrozić, jeśli nie planujesz go spożyć w ciągu najbliższego tygodnia.

W tym celu po prostu umieść całe liście szpinaku w torebkach do zamrażania, wyciśnij z nich powietrze i szczelnie zamknij. W takich warunkach szpinak przetrwa nawet rok.

Po wyjęciu z zamrażarki szpinak może stracić nieco konsystencji i smaku, więc będzie się nadawał do koktajli, zup, sosów, czy dań, w których wygląd szpinaku nie jest ważny.

Szpinak można mrozić na 2 sposoby. Ten drugi wraz z innymi przydatnymi informacjami znajdziesz w tym artykule.

Jak stwierdzić, czy szpinak się zepsuł?

Zepsuty szpinak będzie wyglądał nieświeżo, liście zwiędną, stracą jasnozielony kolor, staną się śliskie i mogą nabrać nieprzyjemnego zapachu.