Jak Rozpoznać Dojrzałe Pomelo? (Ważne Informacje)

Chcesz wiedzieć, jak wygląda dojrzałe pomelo?

W tym artykule dowiesz się wszystkiego na ten temat.

Krótkie streszczenie artykułu:

Dojrzałe pomelo ma żółto-zielony równomierny kolor, jest lekko miękkie po wbiciu palca oraz ma słodki i cytrusowy zapach.

Poznajmy nieco więcej faktów.

Na co zwrócić uwagę, by wybrać dojrzałe pomelo?

Dojrzałe pomelo ma jasnożółty lub żółto-zielony kolor, podczas gdy niedojrzałe będzie przeważnie zielone. Niektóre odmiany mają ciemniejszy odcień żółtego.

Kolor powinien być równomierny na całym owocu, a wszelkie różnice w kolorze mogą wskazywać, że owoc nie jest jeszcze dojrzały. Dodatkowo skórka powinna być lekko błyszcząca, bez skaz i przebarwień.

Po drugie, gdy naciśniesz dojrzałe pomelo, powinno ono być lekko miękkie, ale nie za miękkie. Niedojrzałe pomelo są zbyt twarde po naciśnięciu, podczas gdy przejrzałe pomelo szybko staną się gąbczaste.

Zapach dojrzałego pomelo będzie inny niż niedojrzałego. Dojrzałe pomelo ma słodki, cytrusowy zapach, podczas gdy niedojrzałe pomelo ma trawiasty i kwaśny zapach.

Smak pomelo również jest sposobem na określenie dojrzałości. Niedojrzałe pomelo ma kwaśny i cierpki smak, a dojrzałe słodki i soczysty.

Również, kiedy podniesiesz owoc, powinien być ciężki jak na swój rozmiar. Jeśli tak jest, to pomelo jest pełne soku i słodyczy. Jeśli owoc wydaje się lekki, prawdopodobnie nie jest jeszcze całkiem dojrzały.