Jak Suszyć Imbir? (Wszystko, Co Musisz Wiedzieć)

Chcesz wiedzieć, w jaki sposób suszyć imbir?

Przeczytaj ten artykuł.

Krótkie streszczenie artykułu:

Aby suszyć imbir, obierz go lub zostaw skórkę, gdy jest cienka. Następnie pokrój imbir na cienkie kawałki i susz na słońcu, w piekarniku, lub suszarce.

Poznajmy więcej szczegółów.

Jak przygotować imbir do suszenia?

Imbir, który zamierzasz wysuszyć, musi być świeży. Oznacza to, że gdy oderwiesz mały kawałek od korzenia, odłamie się on bez problemu, nie pozostawiając żadnych włókien. Jeśli włókna się pojawią, imbir może być starszy i trudniejszy do późniejszego zmielenia.

Gdy masz już imbir, możesz go obrać, ale zrób to tylko wtedy, gdy skórka jest twarda i szorstka. Miękka i delikatna skórka nie musi być obierana. Obieraj cienką warstwę imbiru, by nie usunąć miąższu, który znajduje się tuż pod skórką.

Następnie kroimy imbir na cienkie plastry grubości chipsów za pomocą noża lub tarki, choć lepiej zrobić to nożem, ponieważ tarka sprawia, że imbir traci część soku i smaku.

Przeczytaj również: Jak Prawidłowo Przechowywać Imbir? (Wyjaśnione)

Jak suszyć imbir?

Imbir można rozłożyć na talerzu i suszyć go przy słonecznym oknie przez 3-4 dni.

Szybszą metodą jest umieszczenie plastrów w piekarniku ustawionym na około 65 stopni. Suszenie powinno zająć do 2 godzin. Co pół godziny należy sprawdzać stan plastrów.

Imbir można też suszyć w suszarce w podobnej temperaturze, a suszenie nie powinno zająć więcej niż 6 godzin. Nie można zapominać o kontrolowaniu imbiru, aby się nie spalił.

Imbir jest gotowy, gdy kawałki są kruche. Należy sprawdzić ich kruchość dopiero, gdy temperatura imbiru spadnie do temperatury pokojowej.

Jak przechowywać suszony imbir?

Suszony imbir przechowuj w szczelnym pojemniku, gdzie powinien zachować świeżość nawet przez 2 lata. Przechowuj imbir w suchym, chłodnym i ciemnym miejscu.

Jeśli chcesz, możesz sproszkować suszone kawałki imbiru w młynku i zrobić z nich przyprawę, jednak najlepiej proszkuj imbir na bieżąco i przechowuj go w postaci plastrów.