Jak Suszyć Oregano? (3 Sposoby)

Chcesz wiedzieć, jak suszyć oregano?

Przeczytaj ten artykuł.

Krótkie streszczenie artykułu:

Oregano przed suszeniem można umyć, po czym suszyć je w suszarce przez 6-8 godzin w temperaturze 40 stopni, w piekarniku w 80 stopniach, lub na powietrzu.

Poznajmy więcej szczegółów.

Czy przed suszeniem należy umyć oregano?

Jeśli suszysz oregano, które nie zostało spryskane chemikaliami, nie musisz go myć. Możesz w takim przypadku jedynie potrząsnąć oregano, aby usunąć z niego wszelkie pozostałości brudu.

Jeśli kupiłeś oregano i nie jesteś pewien, czy użyto żadnych środków chemicznych, najlepiej je umyć pod zimną, aby było bezpieczne. 

Jak suszyć oregano?

Są 3 metody suszenia oregano.

Metoda 1: Suszenie w suszarce

Umieść umyte gałązki oregano w tacy suszarki i ustaw ją na 40 stopni, jeśli masz taką możliwość. Suszenie powinno potrwać 6-8 godzin i co 2 godziny powinieneś sprawdzać stan ziół.

Metoda 2: Suszenie w piekarniku

Wyłóż blachę do pieczenia pergaminem i ułóż jedną warstwę oregano. Umieść je w piekarniku nastawionym na 80 stopni i pozostaw lekko uchylone drzwi piekarnika, aby zioła miały dobrą cyrkulację powietrza. 

Piecz oregano przez 2-4 godziny.

Metoda 3: Suszenie na powietrzu

Zwiąż oregano w pęczek za pomocą sznurka lub gumki recepturki. Zawieś pęczek na sznurku, lub haczyku w ciepłym miejscu wewnątrz, które dostaje bezpośrednie światło słoneczne. Oregano powinno być suche w ciągu 3-6 tygodni.

Jak przechowywać suszone oregano?

Oregano umieść w słoiku, blaszanym pojemniku lub torbie z zamkiem błyskawicznym i pozostaw w kuchni na tydzień.

Jeśli przez ten czas wewnątrz nie pojawią się ślady wilgoci lub pleśni, przenieś suszone oregano w suche, chłodne i ciemne miejsce, takie jak spiżarnia, czy szafka kuchenna.

Suszone oregano będzie miało najlepszy smak przez około 6 miesięcy.

Jak używać suszonego oregano?

Suszone oregano można używać do pizzy, makaronów, łączyć z oliwą z oliwek, w mięsach, czy dodawać do warzyw.