Jak Prawidłowo Zamrażać i Rozmrażać Kiwi?

Chcesz zamrozić kiwi?

W tym szybkim poradniku zobaczysz, jak to zrobić.

Krótkie streszczenie artykułu:

Kiwi można zamrażać obrane i przekrojone na pół. Najlepiej przechowywać je w zamrażarce w torebce do zamrażania lub pojemniku hermetycznym i zużyć w ciągu 6 miesięcy.

Przejdźmy do szczegółów.

Czy można zamrozić kiwi?

Kiwi można zamrozić. Najlepszym sposobem jest zamrożenie albo całych owoców, albo plastrów w pojemniku hermetycznym, bądź torebce do zamrażania.

Przed zamrożeniem należy wybrać tylko najlepsze kiwi, które są lekko miękkie, ponieważ twarde kiwi mogą być niedojrzałe i stać się papkowate po rozmrożeniu.

Jeśli zamrozisz kiwi, zachowa ono swój smak i składniki odżywcze nawet przez 12 miesięcy, ale kontakt z powietrzem skraca ich trwałość, dlatego najlepiej zużyć je w ciągu 6 miesięcy.

Jak zamrozić kiwi?

1. Opłucz kiwi pod wodą.

2. Użyj papierowego ręcznika, aby osuszyć cały owoc.

3. Obierz i pokrój kiwi na pół. Możesz też zamrozić całe kiwi, ale trudniej będzie je przechowywać.

4. Umieść kawałki kiwi na blasze/tacy wyłożonej pergaminem tak, aby się nie stykały i umieść je w zamrażarce na godzinę.

5. Wyjmij zamrożone kiwi z zamrażarki i przenieś je do torby do zamrażania bądź hermetycznego pojemnika. Z torby usuń powietrze, a jeśli używasz pojemnika, to szczelnie go zamknij.

6. Możesz oznaczyć każdą torebkę z kiwi datą i umieścić ją w zamrażarce.

Wiele osób zastanawia się, czy mrożenie warzyw lub owoców zabija witaminy w nich zawarte. W tym artykule dowiesz się, jaka jest prawda.

Jak rozmrozić kiwi?

Aby rozmrozić kiwi, możesz po prostu wyjąć owoce z zamrażarki i pozostawić na blacie kuchennym na 2-3 godziny.

Jeśli się spieszysz, umieść zamrożone owoce pod ciepłą bieżącą wodą na 45 sekund, po czym wrzuć kiwi na 5 minut do zimnej wody.