Jak Zamrozić Arbuza, By Zachował Swoją Świeżość?

Chcesz zamrozić arbuza i nie zepsuć przy tym jego jakości?

W tym artykule dowiesz się jak to zrobić.

Krótkie streszczenie artykułu:

Aby zamrozić arbuza, należy usunąć pestki i skórki i pokroić go na mniejsze kawałki. Należy je przechowywać w torebkach do zamrażania przez maksymalnie 8 miesięcy.

Poznajmy więcej istotnych szczegółów.

Jak zamrozić arbuza?

Arbuza można zamrozić, jednak należy pamiętać, by wybrać dojrzały i świeży owoc.

Najlepiej zamrozić arbuza pokrojonego na niewielkie kawałki, a nie w całości, ponieważ oszczędzi to sporo miejsca w zamrażarce. Co więcej, jeśli będziesz mieć ochotę na arbuza, nie będziesz musieć rozmrażać całego, tylko tyle kawałków, ile potrzebujesz.

Zanim zamrozisz arbuza, usuń skórkę i nasiona. Nasiona arbuza stają się twarde jak skała w zamrażarce i są znacznie łatwiejsze do usunięcia ze świeżych niż mrożonych owoców. 

Po pokrojeniu arbuza ułóż kawałki w jednej warstwie na blasze wyłożonej papierem do pieczenia tak, aby się nie dotykały i zamrażaj przez kilka godzin, aż stwardnieją. 

Po zamrożeniu przenieś kawałki do torebek do zamrażania w celu dłuższego przechowywania. Oznacz i opatrz datą torby do zamrażania. Arbuza można zamrozić na około 8 miesięcy.

Wiele osób zastanawia się, czy mrożenie warzyw lub owoców zabija witaminy w nich zawarte. W tym artykule dowiesz się, jaka jest prawda.

Jak rozmrozić arbuza?

Najlepszym sposobem na rozmrożenie arbuza jest lodówka, ale w zależności od tego, jak planujesz go użyć, możesz rozmrozić go tylko częściowo lub wcale.

Gdy arbuz się rozmrozi, może mieć konsystencję przypominającą puree, więc może nie nadawać się na przykład do sałatek owocowych. Jeśli chcesz zjeść arbuza, rozmrażaj go częściowo, by pozostał twardy. 

Częściowo rozmrożony arbuz jest również idealny do koktajlów, czy deserów.