Jak Zamrozić Krokiety? (Aby Zachować Ich Świeżość)

Masz za dużo krokietów i chcesz je zamrozić, by użyć ich później?

Przeczytaj ten artykuł, by dowiedzieć się, jak zrobić to prawidłowo.

Krótkie streszczenie artykułu:

Krokiety można zamrozić na około 2 miesiące. W tym celu najlepiej zamrozić je w hermetycznym pojemniku. Upieczone kotlety również mogą być zamrożone, ale po rozmrożeniu mogą utracić swoją jakość.

Poznajmy więcej szczegółów.

Jak zamrozić krokiety?

Krokiety najlepiej zamrozić jeszcze przed upieczeniem. Dzięki temu możesz je w pełni ugotować po rozmrożeniu i będą smakować tak samo dobrze, jakby były świeże.

Jednak ugotowane krokiety również można zamrozić. Mogą nie smakować tak dobrze, ponieważ istnieje ryzyko ich rozgotowania podczas odgrzewania.

Aby odpowiednio zamrozić krokiety oraz aby nie zamarzały, sklejając się ze sobą, postępuj zgodnie z poniższą instrukcją.

Krok 1- Wyłóż krokiety na blachę do pieczenia

Ułóż krokiety na blasze do pieczenia/tacy wyłożonej papierem do pieczenia. Układaj je obok siebie, ale tak, aby się nie stykały.

Krok 2- Zamroź wstępnie krokiety

Umieść blachę do pieczenia w zamrażarce na 1-2 godziny, aby krokiety zamarzły wstępnie przed umieszczeniem ich w torbie do zamrażania.

Krok 3- Spakuj krokiety

Wyjmij blachę do pieczenia z zamrażarki i przenieś krokiety do dużej torby lub pojemnika do zamrażania. Jeśli używasz torebek do zamrażania, wyciśnij nadmiar powietrza. Jeśli używasz pojemnika hermetycznego (rekomendowane), załóż pokrywkę szczelnie.

Krok 4- Zamroź krokiety

Oznacz krokiety zawartością i datą i włóż je do zamrażarki.

Jak długo można przechowywać krokiety w zamrażarce?

Krokiety ziemniaczane można zamrażać do około miesiąca, a krokiety mięsne do 2 miesięcy i przez ten czas nie doświadczysz zmiany smaku i konsystencji.

Jak rozmrażać krokiety?

W większości przypadków krokietów nie trzeba rozmrażać. Jeśli smażysz w głębokim tłuszczu lub chcesz włożyć je do piekarnika, powinieneś być w stanie rozmrozić i podgrzać je prosto z zamrażarki.

Jeśli wolisz rozmrozić krokiety przed gotowaniem, co jest zalecane w przypadku krokietów z mięsem, wyjmij je z zamrażarki i włóż do miski na noc do lodówki, aby mogły się powoli rozmrażać.

Jeśli już raz zamroziłeś krokiety, nie powinieneś ich ponownie zamrażać. Istnieje bowiem niebezpieczeństwo, że krokiety zepsują się.