Jak Zamrozić Kurki? (Szybki Poradnik)

Chcesz zamrozić kurki, by przedłużyć ich trwałość?

Przeczytaj ten artykuł.

Krótkie streszczenie artykułu:

Kurki można zamrozić nawet na rok. Przed zamrożeniem należy je jednak podsmażyć, aby usunąć z grzybów część wilgoci.

Oto wszystkie szczegóły.

Czy kurki można zamrażać?

Tak, kurki można z powodzeniem zamrażać, jednak ważny jest sposób ich przygotowania do mrożenia.

Kurki mrożone na surowo mogą nie smakować tak dobrze, jak kurki wcześniej przyrządzone, dlatego lepiej jest przygotować je nieco przed włożeniem do zamrażarki.

Kurki z reguły dobrze zamarzają i mogą być przechowywane w zamrażarce nawet cały rok.

Jak zamrozić kurki?

Ta metoda jest najskuteczniejsza, jeśli chodzi o mrożenie kurek, a dodatkowo nie zajmuje dużo czasu.

1. Wyczyść grzyby. Z racji tego, że kurki nie lubią wody, należy użyć do tego suchej szmatki, a jeśli to nie da rady, to można opłukać je pod ciepłą wodą i zmyć brud.

2. Usmaż grzyby. Podsmaż grzyby na maśle lub oleju. Pozwoli to wyparować części wilgoci, co zapobiegnie utracie tekstury grzybów po rozmrożeniu. Możesz je posiekać lub zachować w całości, jeśli wolisz. Wystarczy wrzucić je na rozgrzaną patelnię i lekko smażyć przez około 5-10 minut.

3. Ostudź kurki. Zdejmij grzyby z ognia i pozwól im całkowicie ostygnąć.

4. Zamroź wstępnie grzyby. Ułóż schłodzone grzyby na blasze/tacy wyłożonej papierem do pieczenia, tak aby się nie stykały, a następnie włóż ją do zamrażarki.

5. Wrzuć grzyby do torby. Gdy grzyby zamarzną, weź torbę do zamrażania lub hermetyczny pojemnik i umieść w nim grzyby. Szczelnie zamknij pojemnik, podpisz i umieść na nim datę mrożenia, po czym włóż do zamrażarki.

Jak rozmrażać kurki?

Kurek nie trzeba rozmrażać i najlepiej gotować je w postaci mrożonej. Ilekroć danie, które gotujesz, wymaga kurek, po prostu wyjmij kilka z torby i wrzuć na patelnię.

Jeśli je rozmrozisz, może się okazać, że część smaku zostanie utracona w trakcie tego procesu, a grzyby będą rozmoczone.

Nie warto też zamrażać ponownie kurek, ponieważ wówczas bardzo ucierpi tekstura i grzyby nie będą nadawały się prawdopodobnie do niczego.

3Podsmaż grzyby na oleju lub maśle przed zamrożeniem, aby ułatwić ich późniejsze użycie. Pokrój kurki na mniejsze kawałki wielkości kęsa. Umieść 1 łyżkę stołową (15 ml) oleju jadalnego lub masła na patelni ustawionej na średnim ogniu. Dodaj pokrojone grzyby na patelnię, gdy olej lub masło się rozgrzeją. Smaż grzyby, aż cała uwolniona przez nie woda całkowicie odparuje. Zmniejszyć ogień i dodać do grzybów szczyptę soli. [3]