Jak Zamrozić Pierogi? (We Właściwy Sposób)

Chcesz zamrozić pierogi? Jak zrobić to poprawnie?

W tym poradniku dowiesz się wszystkiego na ten temat.

Krótkie streszczenie artykułu:

Pierogi można zamrażać na okres 3 miesięcy. Przed zamrożeniem należy włożyć je do torby do zamrażania lub pojemnika hermetycznego, aby nie dostawało się do nich powietrze.

Poznajmy wszystkie szczegóły.

Jak zamrozić pierogi?

Pierogów na pewno nie należy trzymać w lodówce, ponieważ spowoduje to, że staną się rozmokłe. Jedynym sposobem na dłuższe ich przechowywanie jest zamrażarka.

Pierogi można zamrozić zarówno ugotowane, jak i niegotowane. Trzeba tylko uważać, bo mogą się skleić. Poniżej znajdziesz instrukcję, jak właściwie zamrozić pierogi zarówno kupne, jak i domowej roboty.

Krok 1

Jeśli ugotowałeś pierogi, to przed zamrożeniem powinny ostygnąć przynajmniej do temperatury pokojowej.

Krok 2

Gdy pierogi ostygną, weź blachę do pieczenia/tacę i wyłóż ją pergaminem. Następnie umieść na niej pierogi tak, aby się nie stykały. Potem przenieś tacę do zamrażarki i pozostaw tam pierogi na 2-3 godziny, aż stwardnieją.

Krok 3

Gdy pierogi zamarzną, wyjmij tacę z zamrażarki i umieść po kilka pierogów w torebce do zamrażania lub hermetycznym pojemniku. Jeśli używasz torby, wyciśnij z niej powietrze.

Krok 4

Zapisz datę przygotowania pierogów na torbie, a także datę ich przydatności do spożycia. 

Jak długo można przechowywać pierogi w zamrażarce?

Możesz zamrozić pierogi na około 3 miesiące. Zarówno niegotowane, jak i gotowane pierogi zamrażają się równie dobrze, ale najpierw należy je zamrozić na tacy przed zapakowaniem w torebki. 

Pominięcie tego kroku spowoduje, że pierogi będą się sklejać i bardzo trudno będzie je rozdzielić. 

Jak rozmrażać pierogi?

Nie trzeba rozmrażać pierogów przed ich ugotowaniem. Najlepszym sposobem na ich ugotowanie jest wrzucenie ich do garnka w zamrożonej postaci. Możesz również ugotować je na parze, podsmażyć, czy podgrzać w kuchence mikrofalowej.

Pierogi są niezwykle wrażliwe na wilgoć, a rozmrażanie ich w lodówce może spowodować ich rozmoczenie.

Warto wspomnieć, aby nie zamrażać ponownie pierogów, ponieważ wpłynie to na ich wilgotność i ich konsystencja po ponownym rozmrożeniu spowoduje ich rozlatywanie się.

Najlepiej zamrażać pierogi w mniejszych porcjach i wyjmować je z zamrażarki tylko wtedy, gdy jesteś gotowy do ich ugotowania.