Jak Zamrozić Sernik, By Zachować Jego Smak i Konsystencję?

Chcesz zamrozić sernik i zrobić to prawidłowo?

Przeczytaj ten artykuł, by dowiedzieć się więcej.

Krótkie streszczenie artykułu:

Sernik przed zamrożeniem najlepiej pokroić na kawałki i zawinąć w kilka warstw folii spożywczej. Najlepszą jakość zachowa w zamrażarce w ciągu pierwszych 3 miesięcy.

Przeczytaj wszystkie informacje.

Czy można zamrozić sernik?

Tak, sernik można spokojnie zamrozić i przechowywać w zamrażarce nawet przez 3 miesiące. 

W zależności od potrzeby możesz zamrozić sernik w całości lub w kawałkach.

Mrożenie sernika nie tylko przedłuża jego okres przydatności do spożycia, ale również zwiększa jego gęstość, dzięki czemu po rozmrożeniu sernik będzie lżejszy i bardziej puszysty.

Jak zamrozić sernik?

Krok 1: Pozwól sernikowi ostygnąć

Nie należy wkładać do zamrażarki ciepłego sernika, ponieważ jego spójność może zostać zaburzona. Najlepiej pozwolić ostygnąć ciastu do temperatury pokojowej i dopiero wtedy umieścić je w zamrażarce.

Krok 2: Pokrój i zawiń

Jeśli zamrażasz kawałki sernika, pokrój go i owiń każdy folią spożywczą. Jeśli zamrażasz całe ciasto, umieść je na przykład na blasze, na kartonie, czy na innym pojemniku, zanim zawiniesz je w folię.

Krok 3: Owiń folią

Po owinięciu w folię spożywczą zawiń ponownie ciasto kolejną warstwą folii, aż wszystkie kawałki będą szczelnie owinięte. Możesz oznaczyć sernik przed włożeniem go do zamrażarki, co pomoże Ci zapamiętać, do kiedy należy go spożyć.

Jak długo sernik można przechowywać w zamrażarce?

Sernik najlepiej przechowywać w zamrażarce maksymalnie 3 miesiące. Po tym czasie ciasto może stracić swoją jakość ze względu na dostające się do niego powietrze.

Sernik po 3 miesiącach nadal będzie można bezpiecznie jeść i to nawet do roku, jednak nie będzie to przyjemne doświadczenie.

Zasada jest więc taka, by nie zwlekać długo ze zjedzeniem sernika z zamrażarki.

Jak rozmrozić sernik?

Najlepszym sposobem na rozmrożenie sernika jest przeniesienie go z zamrażarki do lodówki na noc, aby uzyskać idealną konsystencję.

Nie należy wkładać sernika do piekarnika lub kuchenki mikrofalowej, ponieważ może to spowodować zrujnowanie gęstej konsystencji. 

Jeśli się spieszysz i po prostu nie możesz czekać, włóż pojedyncze kawałki do mikrofalówki na 45 sekund, choć będą one gorszej jakości, niż gdyby ciasto rozmrażało się równomiernie i powoli w lodówce.

Gdy sernik się rozmrozi, zjedz go w ciągu 2 dni, aby się nie zepsuł.