Jak Zamrozić Szczypiorek? (W Odpowiedni Sposób)

Chcesz zamrozić szczypiorek?

W tym artykule pokażę Ci jak to zrobić.

Krótkie streszczenie artykułu:

Szczypiorek można zamrozić i zazwyczaj zachowa swoją jakość do roku, gdy jest w zamrażarce. Można go zamrozić posiekanego lub w tackach na lód.

Poznajmy więcej szczegółów.

Jak zamrozić szczypiorek?

Szczypiorek zamraża się bardzo łatwo. Można go zamrozić na dwa sposoby.

Oto jak to zrobić.

Sposób 1

Sposób ten polega na posiekaniu szczypiorku, wstępnym zamrożeniu go i umieszczeniu w torebce do zamrażania.

Krok 1: Wyjmij blachę do pieczenia-  Możesz użyć blachy do pieczenia lub tacki, która zmieści się w zamrażarce. Wyłóż tackę lub blachę pergaminem, by zapobiec sklejaniu się szczypiorku i łatwiejszym rozmrożeniu go.

Krok 2: Równomiernie rozłóż szczypiorek– Posiekaj szczypiorek i rozłóż go na blasze do pieczenia/tacy tak, by się nie stykał.

Krok 3: Wstępnie zamroź szczypiorek– Umieść szczypiorek w zamrażarce na równej powierzchni na 10-15 minut lub do momentu, gdy stwardnieje.

Krok 4: Wsyp szczypiorek je do torebki do zamrażania– Następnie przesyp szczypiorek do torebki do zamrażania lub innego szczelnego pojemnika, po czym włóż do zamrażarki.

Krok 5: Oznacz pojemnik – Użyj trwałego markera, aby zapisać datę na pojemniku i opisz go, aby później wiedzieć, co się w nim znajduje.

Sposób 2

Drugim sposobem na zamrożenie szczypiorku jest włożenie go do pojemników na lód. Dzięki temu możesz odmierzyć idealne porcje do wykorzystania w swoich przepisach. 

Krok 1: Wyciągnij tacki na lód- Możesz użyć dowolnej wielkości tacy, w której chcesz zamrozić szczypiorek.

Krok 2: Umieść szczypiorek w tackach– Posiekaj szczypiorek i luźno wypełnij każdą komorę tacy posiekanym szczypiorkiem. Nie wkładaj szczypiorku ani zbyt ciasno, ani zbyt luźno.

Krok 3: Dodaj olej lub wodę– Do tacek wlej wodę, lub oliwę z oliwek, aby je wypełnić. Utrzymuj płyn trochę poniżej górnej części, aby nie przelał się, gdy zamarznie.

Krok 4: Zamroź tacki– Umieść tace w zamrażarce na równej powierzchni. Powinny zamarznąć do 30 minut.

Krok 5: Włóż kostki do pojemnika– Gdy płyn i szczypiorek zamrożą się na stałe, wyjmij je z tacek i włóż kostki do pojemnika hermetycznego lub torebki przeznaczonej do zamrażania.

Krok 6: Oznacz szczypiorek w celu późniejszej identyfikacji – Oznacz szczypiorek nazwą i datą, by nie zapomnieć, co jest w środku pojemnika.

Jak długo można przechowywać szczypiorek w zamrażarce?

Dla najświeższego smaku najlepiej zużyć szczypiorek w ciągu roku.

Jednak tak długo, jak używasz pojemnika odpornego na zamrażanie, szczypiorek może spokojnie przebywać w zamrażarce.

Wiele osób zastanawia się, czy mrożenie warzyw lub owoców zabija witaminy w nich zawarte. W tym artykule dowiesz się, jaka jest prawda.

Jak rozmrażać szczypiorek?

Ponieważ szczypiorek jest niewielkich rozmiarów, rozmraża się od razu po zetknięciu z ciepłem, więc nie trzeba go rozmrażać.

Jeśli używasz kostki lodu ze szczypiorku, możesz wymieszać kostkę lodu w naczyniu, a stopi się w ciągu kilku minut.

Odradzamy ponowne zamrażanie szczypiorku, ponieważ drastycznie pogorszy to zarówno jego smak, jak i konsystencję.