Jak Zamrozić Tortillę? (Prosty Sposób)

Zastanawiasz się, w jakie sposób zamrozić tortillę, by przedłużyć jej czas przydatności do spożycia?

Przeczytaj ten artykuł, by się o tym dowiedzieć.

Krótkie streszczenie artykułu:

Tortillę można zamrozić na czas około 6 miesięcy. Można po prostu umieścić ją w zamrażarce w oryginalnym opakowaniu lub zawinąć w folię aluminiową i umieścić w torbie do zamrażania.

Oto wszystkie szczegóły.

Czy można zamrozić tortillę?

Tak, tortillę można zamrozić, niezależnie od tego, czy jest to tortilla pszenna, kukurydziana, czy pełnoziarnista.

Tortille można przechowywać w lodówce przez około miesiąc. Jeśli nie spożyjesz ich w tym czasie, to warto umieścić je w zamrażarce, gdzie przetrwają nawet 8 miesięcy.

Prawidłowe przechowanie tortilli w zamrażarce jest kluczem do sukcesu i utrzymania najwyższej jakości produktu.

Jak zamrażać tortillę?

Jeśli nie otworzyłeś tortilli, to takie opakowanie możesz po prostu wrzucić do zamrażarki, gdzie wytrzyma kilka tygodni. Jeśli jednak planujesz przechowywać tortillę w zamrażarce dłużej, wykonaj następujące kroki, aby zachować jej jakość i świeżość:

  1. Wyjmij tortillę z opakowania.
  2. Owiń stos tortilli szczelnie folią aluminiową lub papierem do zamrażania. Jeśli będziesz chciał wyciągnąć pojedyncze tortille z zamrażarki, umieść pomiędzy tortillami warstwę pergaminu, by zapobiec sklejaniu się tortilli.
  3. Umieść tortille w dużej torebce do zamrażania. Należy wycisnąć z torebek powietrze i szczelnie je zamknąć.
  4. Oznacz i napisz na torebce datę, a następnie umieść tortille z tyłu zamrażarki. 

Jak długo można przechowywać tortillę w zamrażarce?

Jeśli zamrozisz tortillę w jej oryginalnym opakowaniu, pozostanie świeża w zamrażarce przez kilka tygodni. Jeśli zapakujesz tortillę zgodnie z powyższymi wskazówkami, powinna ona pozostać świeża w zamrażarce przez mniej więcej 6 miesięcy.

Jak rozmrażać tortillę?

Najlepszym sposobem na rozmrożenie tortilli jest umieszczenie jej w lodówce na noc do całkowitego rozmrożenia. W ten sposób tortille nie będą się sklejać i rozmrożą się równomiernie.

Możesz też zostawić zamrożoną tortillę na blacie w kuchni, co rozmrozi ją w ciągu godziny. Ciekawym sposobem jest też rozmrożenie tortill w tosterze przez 2 minuty.

Kolejnym szybkim sposobem jest włożenie zamrożonej tortilli do piekarnika nagrzanego do 180 stopni. Tortille powinny być zawinięte w folię aluminiową i rozmrożą się w 10 minut.

Najprościej jednak rozmrozić tortillę w kuchence mikrofalowej na niskiej mocy. Tortille będą gotowe nawet po 30 sekundach.